Przegląd najlepszych gąbek do makijażu – Beautyblender, Bohoblender i Miracle Compexion Sponge

2018-12-03
Przegląd najlepszych gąbek do makijażu – Beautyblender, Bohoblender i Miracle Compexion Sponge
Beauty blender, czyli specjalistyczna gąbeczka do makijażu, to jeden z najczęściej naśladowanych produktów kosmetycznych. Wynika to z jego niezwykłych właściwości, pozwalających na perfekcyjne rozprowadzenie zarówno płynnych, półpłynnych, półstałych jak i stałych preparatów, takich jak fluidy, korektory czy kosmetyki w kamieniu. Pomimo licznych zamienników, ciężko dorównać jego niewątpliwym atrybutom. Jest to wiązane z w pełni opatentowanym składem oraz unikalną strukturą gąbki, którą dopracowano niemal do perfekcji.


Mimo wszystko, firmy kosmetyczne wciąż prześcigają się w próbach odwzorowania tego makijażowego „ideału”. Zdecydowana większość polega na placu boju. Wśród nich są jednak tacy, którzy z pewnością zasługują na uwagę. Mowa o  gąbce Bohoblender marki Bohobeauty oraz Miracle Complexion Sponge firmy Real Techniques. Dziś skupimy się na najważniejszych właściwościach oraz możliwościach gąbek z make-upowego podium.

Gąbeczki kosmetykomania


Oryginalna gąbeczka Beauty blender


Przygotowanie beautyblendera przed aplikacją


Aby uniknąć efektu całkowitego wchłonięcia fluidu przez gąbkę, warto pamiętać w jaki sposób powinno się ją użytkować. Tuż przed jej wykorzystaniem, należy zmoczyć ją w letniej wodzie, a następnie wycisnąć nadmiar płynu. Można również delikatnie „opatulić” gąbeczkę w papierowy ręcznik, aby w pełni wykorzystać jej właściwości. Tak przygotowany produkt w 100% spełni swoją rolę.

Co to oznacza w praktyce?

  • pozwali na wygodną aplikację preparatów;
  • zapewni skórze naturalny wygląd, poprzez równomierne wtłoczenie i rozprowadzenie kosmetyku;
  • zagwarantuje ekonomiczne wykorzystanie produktów;
  • wydłuży trwałość makijażu.

Kształt beauty blendera


Gąbka przypomina jajko, ale kojarzy się również z ogromną kroplą wody. Taka forma Beauty Blendera pozwala pracować nim w różnych partiach twarzy. Owalne zakończenie służy do rozprowadzania kosmetyków na większych obszarach, takich jak czoło czy policzki. Z kolei wąska końcówka umożliwia dostanie się do trudnodostępnych miejsc, takich jak kąciki oczu czy płatki nosa.


Beautyblender


Spoistość oraz mikroporowatość beautyblendera


Po przyjrzeniu się strukturze gąbki, dostrzeżemy, że jej pory są wyraźne, ich średnica stosunkowo duża, a rozmieszczenie dziurek nieregularne. W jaki sposób przekłada się to na właściwości tego aplikatora? Dzięki strukturze produkt jest sprężysty, miękki i delikatny w kontakcie ze skórą. Dodatkowo po zamoczeniu, niemal dwukrotnie zwiększa swoją objętość, co pozwala na wygodne i wydajne rozprowadzanie kosmetyków. Utkanie gąbki zabezpiecza również przed wyciekaniem z niej wody podczas nakładania make-upu.

Użytkowanie beautyblendera


Ta gąbeczka do makijażu, po ówczesnym zamoczeniu jej w wodzie, absorbuje niewielką ilość produktu. Ilość ta jest jednak wystarczająca do tego, aby rozprowadzić kosmetyk po dużej partii twarzy, bez konieczności jego ciągłego dokładania. To rozwiązanie zapewnia szybsze oraz bardziej wydajne nakładanie preparatów kosmetycznych z jednoczesnym zadbaniem o względy ekonomiczne, czyli oszczędność fluidu.

Opakowanie beautyblendera


Beauty blender zapakowany jest w przezroczyste pudełeczko, w kształcie kieliszka. Tak uformowany pojemnik pozwala na odłożenie gąbeczki na jego brzegi, co z kolei gwarantuje równomierne wyschnięcie produktu tuż po jego użytkowaniu.

Bohoblender od Boho beauty

Przygotowanie przed aplikacją bohoblendera


Ten produkt wymaga podobnej „opieki” przed jego wykorzystaniem do beauty blendera - zamoczenia w letniej wodzie, a następnie wyciśnięcia jej nadmiaru. W przypadku tej gąbki, odciskanie papierowym ręczniczkiem jest jednak zbędne.

Kształt Boho Blendera


Ta gąbeczka występuje w dwóch rozmiarach oraz pod dwiema postaciami – rozsławionym jajeczkiem oraz kroplą ze ściętym bokiem. Dzięki dwóm wariantom związanym z formą, możemy wykorzystywać te produkty do różnych partii twarzy oraz rozmaitych technik aplikacji kosmetyków.


Bohoblender


Spoistość oraz mikroporowatość bohoblendera


Porowatość gąbki jest dość regularna, a dziurki tej samej wielkości. To między innymi utkanie tego produktu odróżnia go od Beautyblendera, w którym dostrzegamy zdecydowanie większą nieregularność oraz zróżnicowanie mikroporów. Struktura oraz materiał z jakich wykonane zostały obie gąbeczki wpływa na ich fakturę oraz spoistość. Po namoczeniu w letniej wodzie produktu od Boho Beaty czujemy, że jest on subtelnie gładszy w dotyku od jego pierwowzoru. Oba produkty są natomiast równie plastyczne i wygodne podczas nakładania kosmetyków.

Użytkowanie bohoblendera


Tutaj ponownie nie uciekniemy od przyrównywania tego produktu do jego konkurenta. Aplikacja kosmetyków przy pomocy obu gąbeczek jest bardzo zbliżona. Bohoblender również wymaga zwilżenia, a następnie zaabsorbowania niewielkiej ilości podkładu, który jest sukcesywnie oddawany podczas stemplowania twarzy. To, co jednak nieznacznie różnicuje obie gąbki, to wcześniej wspomniane odczucia podczas nakładania makijażu. Wiele blogerek oraz naszych klientek podkreśla, że produkt od Boho Beauty jest subtelnie przyjemniejszy w kontakcie ze skórą od beautyblendera.  Dużym plusem tej gąbki jest także łatwe czyszczenia, podczas którego niemal całkowicie „pozbywamy” się wszelakich zanieczyszczeń czy resztek kosmetyków. Wynika to z specyficznej struktury produktu.

Opakowanie Boho Blendera


Woreczek strunowy, to rozwiązanie, które z pewnością ułatwia transport gąbeczki - zajmuje bowiem niewiele miejsca. Nie należy jednak chować do niego produktu tuż po jego użytkowaniu, aby pozwolić na jego równomierne wyschnięcie oraz ograniczenie namnażania się bakterii.

Miracle Complexion Sponge od Real Techniques

Przygotowanie Miracle Complexion Sponge przed aplikacją


Procedura nieznacznie różni się od schematu przygotowania poprzedników. Tutaj również moczymy gąbkę w letniej wodzie, a następnie odsączamy jej nadmiar. Należy jednak pamiętać, że gąbeczka ta narzuca konieczność dokładniejszego wyciśnięcia wody, aby podczas aplikacji kosmetyków, nie czuć było tzw. plaśnięć. Nie zaleca się natomiast osuszania jej za pomocą papierowego ręcznika. Takie działanie może powodować nadmierne jej przesuszenie, a w konsekwencji skutkować większą chłonnością w stosunku do preparatów kosmetycznych.

Kształt gąbki od Real Techniques


Ten produkt przybrał inną formę niż klasyczne jajo, ponieważ grubsza część gąbki ucięta została po skosie. Ścięty bok fantastycznie sprawdza się w przypadku trudnodostępnych miejscach. Dzięki niemu bez problemu dostaniemy się w okolice nosa czy górnych oraz dolnych powiek. Zarówno skos jak i zaokrąglone brzegi gąbki Miracle Complexion Sponge, pozwolą na rozprowadzenie produktów po większych obszarach twarzy, takich jak policzki czy czoło.  Z kolei spiczasta część produktu nadaje się do zadań specjalnych - pozwala zakamuflować miejscowe niedoskonałości, ale także dostać się do kącików oka. Kształt tej gąbeczki, to zdecydowanie strzał w dziesiątkę. To właśnie on generuje najwięcej pochwał ze strony zarówno wizażystów jak i osób niezwiązanych z branżą.


Miracle Complexion SPonge

Spoistość oraz mikroporowatość Miracle Complexion Sponge


Utkanie struktury gąbeczki oraz materiał z jakiego została wykonana, wpływa na wolniejsze odkształcanie produktu. Mimo wszystko, podczas jego użytkowania odczucia są bardzo pozytywne. Gąbka jest naprawdę miękka i aksamitna w dotyku, mimo że nieznacznie odstaje pod tym względem od poprzedników.

Użytkowanie gąbeczki z Real Techniques


Po zwilżeniu gąbki zauważamy, że produkt zwiększa swoją objętość półtorakrotnie, a nie jak w przypadku „konkurentów” dwukrotnie. Nie wpływa to jednak na jego wydajność czy skuteczność. Podobnie jak omawiane wcześniej gąbki, dobrze przygotowana do pracy Miracle, chłonie niewielką ilość produktu.

Opakowanie MiracleCompexionSPonge


Gąbeczka zapakowana jest w pudełko z tworzywa sztucznego. Tutaj również warto zwrócić uwagę na fakt, że etui gwarantuje wygodę podczas przewożenia aplikatora oraz utrzymania go w czystości. Nie zadbano jednak o kształt pozwalający na jego wcześniejsze wyschnięcie. Na koniec nasuwa się pytanie, na którą firmę się zdecydować - Boho Beauty, Beauty blender czy Real Techniques? Pomimo subtelnych różnic w wyglądzie, strukturze czy chłonności wymienionych gąbek, każdy z omawianych typów spełnia swoją najważniejszą rolę. Zapewnia bowiem efekt idealnego stopienia się kosmetyków ze skórą, co z kolei pozwala na osiągnięcie równomiernego oraz naturalnego makijażu. Warto więc popracować na każdej z rekomendowanych przez nas gąbek, aby znaleźć swój ideał.
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2018

Polecane

Blog pixel