Pędzle do pudru

( ilość produktów: 14 )

To narzędzie to podstawowy pędzel do makijażu twarzy, który w swojej kosmetyczce powinna posiadać niemal każda przedstawicielka płci pięknej. Puszki, to już przeszłość. Za ich pomocą nigdy nie uzyskamy tak nieskazitelnego wyglądu, jak przy pomocy odpowiednio dobranego pędzla do pudru. To jeden z najbardziej uniwersalnych narzędzi, który w razie potrzeby możesz użyć do aplikacji rozświetlacza, różu czy bronzera.

Pędzel do pudru z długą czy krótką rączką?

Rozróżniamy pędzle do pudru z długą rączką lub krótką, tak zwane pędzle kabuki. Pędzel kabuki przeznaczony jest głównie do aplikacji kosmetyków suchych i mineralnych a jego główną zaletą jest łatwa możliwość uzyskania bardzo naturalnego efektu. Ze względu na niewielki rozmiar trzonka, z powodzeniem możemy wrzucić go do torebki lub niewielkiej kosmetyczki. Z kolei pędzle z długą rączką dają dużą zwrotność, możliwość manewrów i sposobów aplikacji produktów makijażowych. W zależności od wypełnienia, mogą służyć jako pędzle do suchych, płynnych, jak i półpłynnych kosmetyków.

W ofercie naszej internetowej drogerii znajdują się pędzle zarówno na krótkiej (hakuro h100, bdellium 995), jak i długiej rączce (Real Techniques Powder Brush, hakuro h55, bdellium 959), z włosia naturalnego jak i syntetycznego.

Pędzel do pudru - naturalny czy syntetyczny?

Pędzle do pudru mogą być wykonane z włosia syntetycznego, naturalnego lub mieszanego. Na jaki się zdecydować? Główną zaletą włosia syntetycznego jest jego łatwość w utrzymaniu czystości. Bezłuskowa, zupełnie gładka powierzchnia pojedynczego włosa bardzo ogranicza rozwój bakterii oraz innych drobnoustrojów. Taka budowa umożliwia również łatwe oczyszczenie pędzla z resztek kosmetyków i zanieczyszczeń, a także zapewnia krótszy proces suszenia. Dobrej jakości syntetyczne włosie to bardzo duża wygoda aplikacji, bez zacieków i smug. To także komfort w bezpośrednim kontakcie ze skórą, ponieważ wysokogatunkowe syntetyki dorównują miękkością pędzlom z włosia zwierzęcego.

Włosie naturalne charakteryzuje się nie tylko wcześniej wspomnianą dużą miękkością, ale także wysoką porowatością. Nierówna powierzchnia osłonki włosa gromadzi w swoich strukturach kosmetyk, powoli oddając go na powierzchnię twarzy. Dzięki temu z powodzeniem możemy stopniować efekt, jaki chcemy osiągnąć na skórze. Taka budowa zapewnia nam również makijaż bez zacieków, czy miejscowych nagromadzeń pigmentu. Warto pamiętać, że włos naturalny idealnie sprawdza się w przypadku kosmetyków sypkich i prasowanych. Z powodzeniem zaaplikujemy za jego pomocą nie tylko pudry do twarzy, ale także miałkie róże, bronzery czy rozświetlacze.

Wartym podkreślenia jest fakt, że oba typy wypełnienia mogą zagwarantować niemal identyczny efekt na skórze. Kluczem jest wysoka jakoś zarówno włosia syntetycznego, jak i naturalnego.

Pędzle do pudru – jaka firma?

Ze względu na fakt, że z tego narzędzia będziemy korzystać niemal codziennie, warto zainwestować w produkt dobrej jakości, który będzie służył nam bardzo długo. Wszystkie pędzle dostępne w naszej ofercie pochodzą od znanych i renomowanych marek, które zapewniają solidne wykonanie i wysokogatunkowe włosie. Wśród naszej oferty znajdziesz produkty takich firm, jak:

·         Bdellium Tools

·         Bikor

·         Boho Beauty

·         Ecotools

·         Hakuro

·         Kavai

·         Sense & Body

·         The Balm

Koniecznie zapoznaj się również z naszym pełnym asortymentem pędzli do makijażu.

Marka
Cena
-
Ilość produktów: 14
Blog pixel