Kosmetyki do demakijażu i oczyszczania twarzy

( ilość produktów: 23 )

Kosmetyki do demakijażu to obowiązkowa pozycja przy demakijażu twarzy. Jeśli zauważasz u siebie problemy z cerą, skóra jest szara i pojawiają się niedoskonałości - czas się przyjrzeć czy prawidłowo wykonujesz demakijaż! Demakijaż to pierwszy z dwóch kroków oczyszczania skóry. Wykonujemy go zawsze na koniec dnia, aby przygotować skórę do dalszego oczyszczania (mycia) i następnie pielęgnacji. Osoby, które: aplikują na dzień krem z filtrami SPF, stosują krem koloryzujący typu BB lub CC, używają jakichkolwiek kosmetyków kolorowych, powinny codziennie wieczorem wykonywać dokładny demakijaż. Wyżej wymienione rodzaje kosmetyków są trudno zmywalne, dlatego wymagają zastosowania dwuetapowego oczyszczania na które składa się demakijaż i oczyszczanie (mycie) skóry.

Kosmetyki do demakijażu, które pokocha Twoja skóra!

Nowoczesne kosmetyki do demakijażu są delikatne dla skóry i nie tylko skutecznie usuwają makijaż, ale i również pielęgnują cerę. Mają przeróżne konsystencje, zapachy i formuły. Szeroki wybór kosmetyków do demakijaż sprawia, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Płyn micelarny do demakijażu to najpopularniejszy kosmetyk do demakijażu. Zmywa skutecznie makijaż dzięki obecności tzw. miceli, czyli cząsteczek, które mają zdolność przyciągania wszelkich zanieczyszczeń. Płyn micelarny aplikujemy na skórę za pomocą płatka kosmetycznego - jednorazowego bądź ekologicznego wielorazowego. Jeśli zależy Ci na środowisku, warto rozważyć zakup wielorazowych płatków do demakijażu, ponieważ pozwalają one zaoszczędzić pieniądze, miejsce w łazience, a także wiele litrów wody, które są zużywane do produkcji jednorazowych wacików.

Osoby z cerą suchą i wrażliwą z pewnością pokochają mleczko do demakijażu lub balsam do demakijażu. Ich gęsta, delikatna dla cery formuła świetnie sobie radzi ze zmywaniem makijażu bez wysuszania i podrażniania skóry. Wrażliwe cery polubią sposób aplikacji tego typu kosmetyków za pomocą dłoni, ponieważ ta metoda jest najdelikatniejsza. Po chwili, gdy makijaż zostanie rozpuszczony za pomocą kosmetyku, delikatnie ścieramy wszystko płatkami kosmetycznymi lub ściereczką bambusową.

Olejki do demakijażu to kategoria kosmetyków, które sprawdzą się wszystkich typów cer. Należy jedynie wybrać odpowiedni kosmetyk z mieszanką olejów dedykowanych danemu typowi skóry. Olejki skutecznie i szybko rozpuszczają kosmetyki. Po aplikacji, chwilę masujemy skórę, a następnie delikatnie ścieramy kosmetyk wraz z resztkami makijażu.

Kolejny rodzaj kosmetyku do demakijażu, który warto rozważyć to płyny dwufazowe. Będą świetne do demakijażu oczu ponieważ radzą sobie nawet z wodoodpornymi kosmetykami. Do ich użycia będziemy potrzebowali płatków kosmetycznych.

Chusteczki do demakijażu to produkt kompaktowy, bardzo wygodny do stosowania szczególnie w podróży. Chusteczki są od razu nasączone płynem do demakijażu, dzięki czemu szybko wykonamy demakijaż w każdych warunkach.

Ważne! Poświęć na demakijaż dłuższą chwilę i rób go dokładnie, do momentu, kiedy płatek kosmetyczny/ skóra będzie zupełnie czysta. Jeśli rano budzisz się z resztkami tuszu do rzęs, prawdopodobnie niestarannie wykonujesz demakijaż. Zmień metodę, albo kosmetyk.

Demakijaż i kosmetyki do demakijażu - wskazówki

Zdrowa skóra odwdzięcza nam się ładnym, estetycznym wyglądem, dlatego warto o nią dbać w odpowiedni sposób i używać kosmetyki do demakijażu. Pamiętaj, aby nigdy nie chodzić spać w makijażu, bo to bardzo szkodzi cerze. Brak demakijażu lub niedokładny demakijaż może powodować trądzik, zaskórniki i podrażnienie skóry przez zbyt długi kontakt z kosmetykami, które powinny być po maksymalnie kilkunastu godzinach noszenia zmyte ze skóry. Dodatkowo przez cały dzień na powierzchni skóry gromadzą się zanieczyszczenia latające w powietrzu np. smog który dodatkowo niekorzystnie wpływa na cerę. Demakijaż to podstawa zdrowej skóry.

Do demakijażu używaj delikatnych płatków bawełnianych, bambusowych ściereczek bądź wielorazowej rękawicy. Rękawica do demakijażu będzie idealna dla osób, które nie chcą stosować dodatkowo kosmetyków do demakijażu lub są alergikami. Sprawdzi się też podczas urlopów i wyjazdów.

Demakijaż skończony? To teraz czas na oczyszczanie skóry!

Marka
Cena
-
Ilość produktów: 23
Blog pixel