Konturowanie twarzy na mokro i na sucho - jak to robić?

2018-04-04

PO CO KOMU KONTUROWANIE TWARZY?   


Spoglądając codziennie w lusterko narzekasz na zbyt wysokie czoło? A może uważasz swoją twarz za zbyt okrągłą, a nos wydaje Ci się za długi? Konturowanie twarzy jest odpowiedzią na Twoje problemy. Ideałem kształtu twarzy, do którego dążymy w makijażu, jest owal lekko wydłużony. Dzięki technice światłocienia, zaczerpniętej z malarstwa i sztuk plastycznych, możemy ten ideał osiągnąć, a przynajmniej się do niego zbliżyć. Stosując zasadę, że ciemne odcienie ukrywają, zmniejszają i cofają, a jasne eksponują, uwydatniają i wysuwają na pierwszy plan, przy pomocy kosmetyków do makijażu, możemy uzyskać ten wymarzony i idealny owal.


Konturowanie twarzyCiemnymi odcieniami produktów do konturowania z powodzeniem ukryjemy partie twarzy zbyt szerokie, za bardzo wystające, za wysokie (czoło) lub zbyt długie (nos). Jasne kolory wydobędą i wyeksponują. Pomogą optycznie zniwelować bruzdy nosowo-wargowe, uwypuklą kości policzkowe, rozświetlą przestrzeń pod oczami. Poniższa grafika idealnie obrazuje, które partie powinniśmy przyciemniać, a które rozjaśnić:
Jak konturować twarz?
KONTUROWANIE NA MOKRO, CZY NA SUCHO? 


To jaką metodę aplikacji wybierzemy, uwarunkowane jest efektem, jaki chcemy osiągnąć. Wielość warstw zastosowanych w technice modelarzu na mokro powoduje, że sprawdzi się ona raczej przy makijażu wieczorowym.  Jeśli zależy nam jednak na delikatniejszym, bardziej naturalnym i dziennym efekcie, ograniczmy się do konturowania przy pomocy produktów o suchej, prasowanej formule. Pamiętajmy jednak, że wszystko zależy od naszej wprawy i użytych odcieni.

ETAPY MODELOWANIA


Warto pamiętać o złotej zasadzie, że w makijażu najpierw aplikujemy produkty mokre (podkłady, korektory, kamuflaże), a następnie utrwalamy je kosmetykami o konsystencji suchej (pudry, bronzery prasowane lub wypiekane). Ta wiedza pozwoli również we właściwy sposób zastosować kosmetyki do konturowania twarzy. Możemy bowiem wykonturować twarz tylko produktami o kremowych formułach, tylko tymi o formułach pudrowych lub połączyć obie techniki dla uzyskania pełnego, intensywnego efektu modelarzu twarzy. Nie zapominajmy jednak o wspomnianej wcześniej kolejności. To niezwykle ważne dla ostatecznego efektu. 


A oto poszczególne etapy obu rodzajów modelowania twarzy:

KONTUROWANIE TWARZY NA MOKRO:

 

  • Aplikacja produktów pielęgnujących skórę twarzy: kremów lub emulsji do twarzy, kremu pod oczy
  • Wyrównanie kolorytu twarzy przy pomocy podkładu
  • Zastosowanie produktów o ciemniejszym i jaśniejszym od podkładu kolorze i kremowej formule (korektory rozświetlające, kamuflaże, podkłady lub sztyfty o ciemnych odcieniach modelujących)
  • Etap mokry zamykamy utrwalając całość pudrem matującymKonturowanie twarzy na mokroJeśli zależy nam na delikatniejszym efekcie, pomijamy trzeci etap z modelowania mokrego i przechodzimy do produktów prasowanych:

MODELOWANIE TWARZY NA SUCHO: 

 

  • Utrwalamy mokre produkty pudrem sypkim lub prasowanym
  • Pod oczy możemy zastosować jaśniejszy puder, który utrwali korektor i jednocześnie odświeży, rozjaśni tą partię twarzy
  • Przyciemniamy wybrane partie matowym bronzerem o chłodnej tonacji bez drobinek
  • Ocieplamy twarz bronzerem w ciepłej, słonecznej tonacji
  • Na szczyty kości policzkowych, grzbiet nosa, pod łukiem brwiowym oraz na łuk kupidyna aplikujemy rozświetlacz


Konturowanie twarzy na sucho - KosmetykomaniaCałość zwieńczy muśnięcie różem. Służy on nie tylko do  stworzenia świeżego, dziewczęcego rumieńca. Pięknie modeluje kości policzkowe, stając się tym samym produktem, którego w modelowaniu pomijać się nie powinno. 

CZYM APLIKOWAĆ? 


Formuły kremowe i płynne idealnie rozprowadzają się przy pomocy różnego rodzaju gąbeczek do makijażu i beauty blenderów. Możemy je dobrze wpracować w skórę i zadbać o idealne przejścia między odcieniami. Podobny efekt uzyskamy przy zastosowaniu pędzli z włosia syntetycznego o płasko ściętej główce. 


Do aplikacji metodą suchą będą przydatne wszystkie pędzle z włosia naturalnego, szczególnie te stworzone do różu i bronzera.


Pędzle do konturowania twarzy - kosmetykomania.pl


POLECANE PĘDZLE DO KONTUROWANIA 


122V Angled Contour Brush Boho Beauty - skośnie ścięty pędzel z włosia syntetycznego, doskonały do konturowania na mokro i na sucho - Cena 34,90 zł
112 Angled Blush Brush Boho Beauty - skośnie ścięty pędzel z mieszanki włosia naturalnego z włosiem syntetycznym, idealny do aplikacji suchych produktów - Cena 39,90 zł
Hakuro H15 - pędzel wykonany z włosia syntetycznego, niezastąpiony przy precyzyjnej aplikacji kosmetyków konturujących - Cena 34,00 zł
Kavai K20 - wykonany z naturalnego włosia, prosto ścięty pędzel, niezastąpiony przy modelowaniu twarzy - Cena 29,90 zł  

POLECANE KOSMETYKI DO KONTUROWANIA

 

Firmy kosmetyczne prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych formuł i form podania produktów modelujących. Dziś znajdziemy zarówno pojedyncze kosmetyki do konturowania twarzy, jak i takie w zestawach i paletach. Poniżej przedstawiamy te z nich, które cieszą się największą popularnością:FREEDOM MAKEUP Pro Cream Strobe - kremowa paleta do konturowania w zestawie z pędzlem - Cena: 44,90zł
MAKEUP REVOLUTION Ultra Cream Contour Palette - kremowa paleta do konturowania twarzy – Cena 29,90zł
THEBALM Girls Getaway Trio – pudrowa paleta do konturowania twarzy – Cena 119zł
GOLDEN ROSE Contour Powder Kit – pudrowa paleta do konturowania twarzy – Cena 19,90zł
GOLDEN ROSE Contour Crayon - Kredki do konturowania twarzy – Cena 11,90zł
THEBALM Bahama Mama – matowy puder konturujący o pudrowej konsystencji – Cena 64,90zł


Wszystkie produkty do konturowania znajdziecie w dziale KONTUROWANIE TWARZY.


Kiedy już zgromadzimy wszystkie niezbędne kosmetyki i akcesoria, nie bójmy się etapu prób i eksperymentów. Dajmy sobie czas na poznanie światłocieniowej mapy własnej twarzy. Testujmy różne metody aplikacji. Kiedy znajdziemy swoją technikę, konturowanie stanie się nieodłącznym elementem naszego rytuału makijażowego, a efekty zdecydowanie są tego warte. Pięknie wykonturowana twarz jest idealnym płótnem dla dalszych etapów makijażu, a wyeksponowane rysy twarzy sprawią, że uśmiechniesz się do swojego odbicia w lustrze. Miłego eksperymentowania!Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2018

Polecane

Blog pixel