Kosmetyki do konturowania twarzy

( ilość produktów: 1 )

Odpowiednio dobrane do kolorytu i rodzaju cery preparaty do konturowania twarzy, pozwalają na nadanie jej dokładnie takiego kształtu, o jakim marzymy. Dzięki trafionym odcieniom, konsystencjom, strukturom oraz sposobom nakładania preparatów, możemy stworzyć niesamowity makeup, który na długo będzie przyciągał spojrzenia. Kosmetyki do konturowania dostępne w naszej drogerii internetowej plus odpowiednia technika ich aplikacji, to gwarancja wymarzonych rysów, proporcji i owalu naszej buzi.

Konturowanie twarzy – na czym polega

Ten termin w dużym skrócie oznacza modelowanie twarzy za pomocą makijażu. Dzięki odpowiednio dobranym produktom, takim jak pudry brązujące/bronzery, róże, rozświetlacze, korektory czy fluidy, jesteśmy w stanie ukryć mankamenty lub uwypuklić nasze mocne strony. Z wykorzystaniem kosmetyków do konturowania twarzy, możemy więc wyszczuplić buzię, zmienić jej kształt, nadać jej łagodniejsze rysy, a nawet optycznie zmniejszyć nos, obniżyć czoło czy zmiękczyć linię podbródka.

Warto pamiętać, że dzięki prawidłowo wykonanej technice cieniowania, jesteśmy w stanie odmienić każdy kształt twarzy  - od okrągłego, kwadratowego, trójkątnego, prostokątnego, poprzez pięciokątny i sześciokątny, aż do trapezoidalnego.

Modelowanie twarzy makijażem

Jakie są uniwersalne triki, które sprawdzą się u niemal każdej kobiety? Specjaliści doradzają, by ciemniejszych produktów używać na kości policzkowe, linię żuchwy, szczyt czoła (jeśli chcemy je optycznie zmniejszyć) i boczne krawędzie nosa. Z kolei jaśniejsze preparaty aplikujemy pod oczami, na grzbiet nosa oraz dolną partię czoła. Dzięki takiej technice, można wyeksponować pewne partie, a inne zatuszować. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule dotyczącym technik konturowania twarzy na mokro i na sucho.

Paleta do konturowania twarzy

Miks kosmetyków w palecie, pozwoli nam na szybkie oraz efektowane wymodelowanie i cieniowanie twarzy. Wykonanie konturowania zarówno za pomocą takich zestawów jak i zbioru różnych preparatów o rozmaitych konsystencjach oraz kolorach, sprowadza makijaż niemalże do rangi sztuki, którą trzeba doskonalić i dostosować do indywidualnych potrzeb skóry.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz nie tylko gotowe palety do konturowania twarzy, które możesz ze sobą dowolnie łączyć (wśród nich zestawy pudrów brązujących w kamieniu, bronzerów kremowych, produktów do konturowania na mokro i sucho oraz rozświetlaczy najlepszych marek takich jak TheBalm, Makeup Revolution). W naszym asortymencie odnajdziesz także nieskompletowane kosmetyki, za pomocą których wykonasz profesjonalne modelowanie Twojej buzi.

Kosmetyki do konturowania twarzy w kremie

Konturowanie na mokro, czyli modelowanie twarzy za pomocą preparatów wyłącznie o płynnej i kremowej formule, sprawdza się szczególnie w przypadku Pań o suchej, dojrzałej oraz starczej cerze. Kremowe kosmetyki do konturowania twarzy, to między innymi różnokolorowe fluidy (cieniowanie twarzy podkładem), korektory rozświetlające (modelowanie twarzy korektorem), róże do policzków, kredki o kremowej konsystencji czy produkty w sztyfcie w odcieniach modelujących. Do tego typu produktów należą także kamuflaże, które sprawdzają się jednak podczas dużych wydarzeń oraz sesji zdjęciowych.

Kosmetyki do konturowania twarzy na sucho

Modelowanie na sucho, to z kolei utrwalanie mokrych produktów, za pomocą sypkich lub prasowanych kosmetyków. Do tego celu wykorzystujemy pudry oraz wcześniej wspomniane preparaty, ale tym razem o miałkiej konsystencji – róże, bronzery w kamieniu oraz rozświetlacze.

Znajdź idealne produkty lub gotowe zestawy do konturowania twarzy i stwórz za ich pomocą powalający makijaż!  

Ilość produktów: 1
Blog pixel