Płyny micelarne

( ilość produktów: 2 )

Płyn micelarny to obecnie najpopularniejszy kosmetyk służący do pierwszego etapu oczyszczania twarzy - demakijażu. Na przestrzeni lat płyny micelarne zastąpiły część mleczek i olejów do demakijażu. Ich główną zaletą jest to, że nie pozostawiają na skórze tłustej warstwy, a usuwanie zanieczyszczeń przy ich pomocy jest szybkie i efektywne. Dowiedz się jakie, jeszcze zalety ma płyn micelarny i jak prawidłowo go używać. Prawidłowy demakijaż jest niezbędny, jeśli chcemy, aby nasza cera wyglądała zdrowo i była wolna od zanieczyszczeń, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na wybór odpowiedniego kosmetyku do demakijażu. Płyn micelarny może być doskonałym wyborem, jeżeli kupimy odpowiedni dla naszej skóry kosmetyk.

Jak działa płyn micelarny?

Płyn micelarny został stworzony na bazie miceli, czyli drobnych cząsteczek, które niczym magnes przyciągają brud i nadmiar sebum na twarzy, pomagając skutecznie usunąć je ze skóry, pozostawiając ją nieskazitelnie czystą. Kompleksowość płynu micelarnego polega na tym, że jego skład jednocześnie oczyszcza, tonizuje i nawilża. Mimo tego, że skład płynów micelarnych jest delikatny dla skóry, pozwala on usunąć nawet trwały, wodoodporny makijaż.

Jak wybrać odpowiedni płyn micelarny?

Przede wszystkim, przed zakupem kosmetyku zapoznaj się dokładnie z opisem producenta i przeczytaj, do jakiego rodzaju skóry dedykowany jest dany płyn micelarny. Wyróżniamy płyny oczyszczające do cer tłustych, delikatnie zmywające płyny do cer normalnych oraz łagodzące płyny micelarne do cer suchych i wrażliwych. Wśród szerokiej gamy produktów można też znaleźć płyn micelarny hipoalergiczny, który nie zawiera substancji barwiących ani zapachowych, dzięki czemu minimalizuje ryzyko wystąpienia alergii.

Płyn micelarny - wskazówki pielęgnacyjne

Część producentów zapewnia, że nie trzeba zmywać płynów micelarnych wodą. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że płyny micelarne to detergenty, większość dermatologów zaleca, by po demakijażu płynem micelarnym wykonać oczyszczanie wodą i delikatnym środkiem myjącym (możemy wykonać ten krok używając np. żele do mycia twarzy lub pianki do mycia twarzy). W sytuacjach awaryjnych możemy pominąć drugi krok, jeśli producent go nie wymaga, jednak na co dzień dwuetapowe oczyszczanie skóry będzie dla nas zdrowsze i zaprocentuje czystą cerą bez podrażnień.

Płyny micelarne w naszej ofercie

W bogatej ofercie naszego sklepu znajdziesz płyn micelarny idealny dla siebie. Posiadamy płyny micelarne o wielu różnych właściwościach: nawilżające, rozświetlające, zwężające pory czy rewitalizujące. Jeżeli szukasz ultra delikatnego płynu micelarnego do oczyszczania okolic oczu, również znajdziesz go wśród wyselekcjonowanych produktów naszego sklepu. Wybierając produkty z oferty kosmetykomania.pl masz pewność sprawdzonego i skutecznego składu oraz produktów najlepszych krajowych i światowych marek. Zadbaj o czystą, zdrowo wyglądającą skórę, która odzwierciedli w pełni Twoje naturalne piękno. Zaufaj ekspertom i najlepszej jakości produktom wybierając płyn micelarny z naszej oferty.

Marka
Ilość produktów: 2
Blog pixel