Red Raspberry i Vanilla - zapachy miesiąca Yankee Candle na kwiecień 2021

2021-04-11

Zapach miesiąca na kwiecień 2021 - Yankee Candle Vanilla

W kwietniu wciąż jeszcze zdarzają się chłodne dni, kiedy doskonale sprawdzi się ciepły, słodki i otulający zapach Yankee Candle Vanilla. Producent opisuje go jako “kwintesencję zapachu wanilii, słodkiego i aksamitnego, wyrazistego a jednak nie narzucającego się” i ciężko się z tym nie zgodzić. Zapach jest dość prosty, a wśród jego nut zapachowych znajdziemy jedynie cukier, wanilię płaskolistną, wanilię i białe piżmo. Jednak Yankee Candle Vanilla jest doskonałym przykładem na to, że w prostocie siła.

Wbrew pozorom zapach nie jest bardzo słodki i nie ma nic wspólnego z wanilią, jaką znamy z kuchni i cukierniczych wypieków. Producent słusznie umieścił zapach Yankee Candle Vanilla w kategorii Fresh. Całość jest bowiem niespodziewanie świeża w odbiorze i tworzy niezwykle przyjemną kompozycję, której zdecydowanie bliżej do ciepłych, otulających, kobiecych waniliowych perfum. Słodka wanilia została tutaj pięknie przełamana subtelną piżmową bazą, która nie tylko sprawia, że zapach nie jest mdły, ale też wprowadza do niego właśnie tą elegancką, perfumeryjną świeżość i nadaje całej kompozycji swoistej lekkości. Dzięki temu zapach nie męczy i nie przytłacza, a wręcz przeciwnie - koi zmysły i wspaniale relaksuje.

Zapach miesiąca na kwiecień 2021 - Yankee Candle Red Raspberry

Drugim zapachem objętym zniżką jako zapach miesiąca na kwiecień 2021 jest Yankee Candle Red Raspberry. Producent opisuje go następująco: “pikantnie słodkie i pełne naturalnej dobroci ... nie ma nic smaczniejszego, niż dojrzałe, różowo czerwone maliny”. Zapach ten należy do kategori Fruity, w wśród nut zapachowych oprócz tytułowych malin można znaleźć w nim również soczystą pomarańczę, słodką mandarynkę, czeremchę amerykańską, soczyste truskawki czy czarną porzeczkę.

Tutaj nie ma żadnego zaskoczenia, bowiem zapach Yankee Candle Red Raspberry to mocno owocowa kompozycja, która doskonale sprawdzi się zarówno w cieplejsze dni, jak i podczas szarugi, przywołując tęsknotę za latem. Całość jest soczysta i słodka zarazem, dodaje energii i momentalnie wprawia w dobry nastrój. Zapach soczystych, momentami nawet kwaskowatych owoców miesza się tutaj z dodatkiem skrystalizowanego cukru, przywodząc na myśl maliny gotujące się w garnku na domowe przetwory. Miłośnicy owocowych zapachów z pewnością będą nim zachwyceni.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2021

Polecane

Blog pixel