Jak używać wosków?

2018-01-26
Woski zapachowe to prawdziwe bogactwo aromatów, które wypełnią Twoją przestrzeń przyjemnym zapachem, a Ciebie wprawią w dobry nastrój. Tylko od Ciebie zależy, czy zdecydujesz się na naturalny, kojący zmysły zapach, czy wybierzesz orzeźwiającą woń owoców, a może postawisz na słodycz kakao i migdałów? Możesz także tworzyć własne kompozycje zapachowe, które staną się kwintesencją Twoich upodobań. Dowiedz się, jak używać tego małego arcydzieła zapachu i cieszyć się wonią aromatycznych olejków, kiedy tylko zapragniesz.

Czym są woski zapachowe?


Woski zapachowe powstały z myślą o tych, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez unoszącego się w powietrzu wyjątkowego aromatu. Wytwarzane są z wosku, szczodrze nasączonego olejkami eterycznymi. Są bardzo proste w obsłudze, a potrafią stworzyć niezwykle przyjemny klimat w Twoim domu.


Istnieje niemal nieograniczona liczba wosków zapachowych – od aromatu bawełny, przez słodką czekoladę, czy orzeźwiające, męskie zapachy, owocowe wiśnie i pomarańcze po świąteczne ciasteczka. Dzięki temu zawsze dopasujesz zapach do swojego aktualnego nastroju i okazji, a jeśli dopadnie Cię chandra, on szybko przywróci Ci wyśmienite samopoczucie.

Jak używać wosków zapachowych?


Jeżeli zaopatrzyłaś się już w woski o swoich ulubionych zapachach, potrzebujesz jeszcze kilku przedmiotów. Niezbędny będzie specjalny kominek do wosków oraz bezzapachowy podgrzewacz. Kominek posiada specjalną miseczkę, na której należy umieścić rozpakowany z folii ochronnej wosk. Piętro niżej znajduje się miejsce na podgrzewacz. Wosk możesz ułożyć w kominku w całości lub możesz go pokruszyć, pozostałą część zostawiając na kolejny raz. Dzięki temu jeszcze dłużej będziesz cieszyć się swoim ulubionym zapachem. Teraz podgrzej wosk podgrzewaczem, a zaczną uwalniać się wspaniałe zapachy, które przez cały dzień umilą atmosferę w domu. Woski są niezwykle trwałe, a zarazem praktyczne. Jeśli chcesz, może posłużyć Tobie jako zapach do szafy.

Pamiętaj, że kominek rozgrzewa się pod wpływem ciepła, dlatego musisz ustawić go w bezpiecznym miejscu – takim, gdzie nie strąci go żaden z domowników i gdzie nie będzie ryzyka, że coś się zapali. Pamiętaj również, że rozpuszczający się wosk, także jest bardzo gorący!

Kiedy podgrzewacz na dolnej półce się wypali, wosk zacznie tracić temperaturę i powoli zastygać. Możesz pozostawić go w takiej formie aż do następnego razu. Możesz również go wyciągnąć, jeśli wszystkie olejki eteryczne już wyparowały.

Jak bezpiecznie wyjąć zużyty wosk z miseczki kominka?


Zużyty, zastygnięty wosk z miseczki możesz wyjąć w bardzo prosty sposób. Po prostu podpal podgrzewacz znajdujący się pod spodem i delikatnie podgrzej wosk. Dosłownie po chwili, gdy wosk delikatnie się rozpuści, możesz go wyjąć.

Kompozycje z wosków zapachowych


Jeśli czujesz, że masz w sobie duszę zapachowego artysty, możesz tworzyć własne kompozycje z wosków zapachowych. Rozkrusz je i umieścić w kominku do wosków po dwa lub więcej rodzajów. W ten sposób stworzysz dowolne połączenia – słodkie, owocowe lub mieszane. Możesz także dodawać inne woski w czasie palenia. Tylko od Ciebie zależy, jakim zapachem wypełni się dzisiaj Twoja przestrzeń.

Jeśli nie chcesz mieszać wosków ze sobą, a chcesz poeksperymentować z zapachami, możesz użyć specjalnego kominka do wosków Mixology. Kominek ten posiada dwie odrębne, położone obok siebie miseczki.
Blog pixel