Jak prawidłowo aplikować sztuczne rzęsy?

2018-01-31

Każda kobieta chce podkreślić swoje piękno w jak najbardziej efektowny sposób. To zrozumiałe. Nie dziwi więc fakt, że obecnie korzystamy nie tylko z kosmetyków do makijażu, ale również innych możliwości. Wśród wielu z nich ogromną popularnością cieszą się sztuczne rzęsy. To całkowicie zrozumiałe. Piękne, gęste i podkreślone rzęsy prezentują się niezwykle efektownie i przyciągają uwagę. Niemniej jednak, aby mogły być naszą ozdobą, muszą zostać zaaplikowane w odpowiedni sposób. Przyjrzyjmy się więc temu, jak powinna wyglądać prawidłowa aplikacja sztucznych rzęs.

Wybierz dobrej jakości rzęsy


Jeśli chcesz wykorzystać sztuczne rzęsy musisz zastanowić się, jaki efekt chcesz osiągnąć - czy zależy Ci na teatralnym wyglądzie czy chcesz jedynie wydłużyć i zagęścić swoje rzęsy w jak najbardziej naturalny sposób. W zależności od tego wybierz rzęsy o odpowiedniej długości. W przypadku chęci osiągnięcia naturalnego efektu wystarczą rzęsy o długości około 6mm.

Sprawdź również z jakiego materiału zostały wykonane. Najbardziej efektowne a jednocześnie naturalnie wyglądające są rzęsy stworzone z futra norek syberyjskich oraz z protein jedwabiu. Rzęsy syntetyczne mogą wyglądać nieco nienaturalnie, ich zaletą jest jednak regularny kształt oraz fakt, że nie powodują uczuleń.
Kupując sztuczne rzęsy możesz wybrać pojedyncze kępki lub rzęsy na pasku. W przypadku początkujących dziewczyn drugie rozwiązanie jest znacznie praktyczniejsze.

Najpierw makijaż


Jeśli zamierzasz przykleić sztuczne rzęsy musisz zacząć od wykonania makijażu. Aplikowanie rzęs jest bowiem ostatnim etapem make upu. Zadbaj o to, by cień na powiekach doskonale do nich przylegał - np. poprzez nałożenie bazy, która wygładzi skórę. Nad naturalną linią rzęs wykonaj kreskę eyelinerem, pozwoli ci ona nie tylko wzmocnić efekt sztucznych rzęs, ale również zamaskuje ewentualne niedoskonałości, które zdarzają się podczas pierwszych prób aplikacji rzęs.


Krok po kroku


Na początku przyłóż rzęsy do oka bez kleju, dzięki temu dowiesz się, czy pasują do Twojego oka i tworzą efekt, jaki chcesz osiągnąć. Aby były bardziej elastyczne owiń pasek wokół palca lub pędzla do makijażu. Kolejny krok, to aplikacja kleju - zadbaj o to, by nie było go zbyt dużo oraz odczekaj kilka sekund przed ich przyklejeniem, aby klej związał się odpowiednio. Następnie, za pomocą pęsety przyklej pasek jak najbliżej linii swoich naturalnych rzęs. Lekko dociśnij środek a następnie kąciki rzęs. Po wyschnięciu kleju, jeśli uznasz, że jest to koniecznie, możesz delikatnie wytuszować rzęsy. Jest to szczególnie polecane w przypadku pań, których rzęsy mają jasny kolor i są widoczne na tle sztucznych wachlarzy. Jeśli nie należysz do tego grona - z powodzeniem możesz uznać, że Twój makijaż jest już gotowy.

Zatuszuj niedoskonałości


Przyklejone rzęsy prezentują się doskonale i tworzą gęsty wachlarz? To świetnie. Jeśli jednak linia ich przyklejenia nie wygląda perfekcyjnie, warto zadbać o detale. To wcale nie musi być trudne. Wszystkie nierówności, plamki kleju, którego nadmiar wypłynął na górze rzęs mimo twoich starań, możesz zatuszować za pomocą kreski wykonanej eyelinerem. Rzęsy, jeśli są nieco splątane lub nierówne, warto rozczesać grzebyczkiem. Dzięki temu idealnie skomponują się z naturalną oprawą oka i stworzą spójną, przyciągającą wzrok całość.

Jak więc widać aplikacja sztucznych rzęs nie jest niczym trudnym. Wymaga opanowania i skupienia. Jeśli jednak wybierzesz wysokiej jakości sztuczne rzęsy z naturalnego włosia oraz hipoalergiczny klej, nie powinnaś mieć problemów z wykonaniem perfekcyjnego, zjawiskowego make upu.

Blog pixel