Jak dobrać pędzel do poszczególnych partii twarzy

2019-02-01
Ile razy stojąc przed drogeryjną półką z pędzlami wahałaś się, który będzie dla Ciebie odpowiedni? Ilość rodzajów, rozmiarów i kształtów włosia, przyprawiała Cię o ból głowy? Z naszym krótkim kompendium wiedzy, szybko nauczysz się jak dobierać aplikator do różnych partii twarzy. 


Czym charakteryzują się dobre pędzle do makijażu?

Wysokiej jakości pędzel nie gubi włosia podczas aplikacji kosmetyków za jego pomocą. Nie rozkleja się po jego umyciu zgodnie z zaleceniami producenta. W kontakcie ze skórą jest natomiast przyjemny, elastyczny i łatwy do manewrowania. Jest to konsekwencją gładkiego, dobrze wyprofilowanego włosia bez ostrych zakończeń. Jego jakość zależy także od lekkiej, ale solidnej i wygodnej rączki, która ułatwia aplikację kosmetyków w obrębie twarzy.


Co zyskujemy dzięki dobrym jakościowo aplikatorom?

Z dobrze dobranymi, wysokogatunkowymi pędzlami kosmetycznymi, jesteśmy w stanie zagwarantować sobie bardzo naturalny, idealnie zintegrowany z naszą cerą makijaż. Gładkie wykończenie, które współgra z naszą skórą, jest możliwe właśnie dzięki aplikacji kosmetyków za pomocą takich pędzli. Drugim ogromnym plusem posiadania tychże aplikatorów do twarzy, jest wydłużenie trwałości makijażu. Wynika to z faktu, że pędzel w kontakcie ze skórą nie podnosi jej temperatury. Dzięki temu nie zmienia konsystencji i właściwości kosmetyku podczas jego nakładania. Za sprawą dobrych jakościowo aplikatorów uzyskujemy także lepsze krycie niż w przypadku aplikacji fluidów za pomocą opuszków palców. To także oszczędność kosmetyków, gdyż lekko zwilżony pędzelek nie chłonie podkładu, półpłynnych cieni czy pomadki.


Pędzle do makijażu - który do czego służy

Czas przejść do meritum, czyli tego, jak dobrać te aplikatory do różnych partii naszej twarzy.


Pędzel do podkładu

Do płynnych fluidów idealnie sprawdzą się dwa rodzaje aplikatorów. Pierwszym z nich jest pędzelek o długim trzonku oraz szerokim (2-3cm) i stosunkowo płaskim włosiu, zaokrąglonym na końcu. Ten typ pędzelka prowadzimy tak, jak podczas nakładania farby na płótno. Drugi typ pędzla do podkładu, tzw. Flat Top, charakteryzuje się puchatym, rozchodzącym się na boki kształtem o płaskiej końcówce. Idealnie przystrzyżony wierzchołek aplikatora umożliwia stemplowanie podkładu, dzięki czemu uzyskujemy grubszą warstwę kosmetyku na twarzy. W przypadku pierwszego pędzla zapewniamy sobie bardziej naturalny efekt, natomiast w przypadku drugiego, nieco lepsze krycie.


Pędzle do korektora


Do aplikacji tego kosmetyku najlepiej sprawdzi się pędzelek w średnim rozmiarze, czyli o szerokości włosia wynoszącej około 1-2 centymetra. Ze względu na fakt, że ten rodzaj aplikatora stosujemy najczęściej w okolicy oczu oraz ust, jego kształt jest zazwyczaj ścięty lub przypominający koci języczek. Pędzel do korektora powinien być także zbity i stosunkowo twardy, aby możliwe było precyzyjne i miejscowe wklepanie produktu za jego pomocą.


Pędzel do pudru

Ten aplikator cechuje się największą powierzchnią i puszystością spośród wszystkich typów pędzli. Jego włosie jest gęste, miękkie i zaokrąglone na końcu. Dzięki swojej długości oraz objętości, możliwe jest szybkie i subtelne omiecenie całej powierzchni twarzy, bez efektu tzw. maski.


Pędzel do konturowania twarzy

Aby skutecznie i efektownie wyprofilować rysy naszej twarzy, mamy do wyboru dwie opcje. Pierwsza z nich dotyczy uniwersalnego pędzla, dzięki któremu nałożymy zarówno róż, bronzer jak i rozświetlacz. Ten typ aplikatora charakteryzuje się puszystością oraz ukośnym kształtem wierzchołka, dzięki któremu możemy nakładać te 3 kosmetyki pod różnymi kątami. Drugi, bardziej profesjonalny sposób aplikacji tych rozmaitych rodzajów preparatów, możliwy będzie dzięki dwóm rodzajom aplikatorów.


 

Pędzel do bronzera

Tutaj sprawdzi się średniego rozmiaru aplikator, nieco mniejszy od jego odpowiednika przeznaczonego do sypkiego pudru. Jego włosie powinno być miękkie, zwężające się ku dołowi i delikatnie zaokrąglone. Taki kształt pędzla do bronzera gwarantuje zarówno łatwość w rozprowadzaniu, jak i roztarciu kosmetyku na powierzchni twarzy.


 

Pędzel do różu i rozświetlacza

W przypadku rozprowadzania tego rodzaju kosmetyku przyda się pędzel o zaokrąglonym, delikatnie spłaszczonym kształcie. Jego włosie nie powinno być zbyt gęste i zbite, aby nie doprowadzić do nałożenia nadmiernej ilości kosmetyku. Wiele spośród dostępnym na rynku aplikatorów do różu i rozświetlacza ma skośnie ścięte włosie, dzięki któremu idealnie dopasowuje się do kształtu kości policzkowych.


Pędzle do makijażu oczu

Jakie pędzle do makijażu oczu wybrać? Warto najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki efekt chcemy uzyskać. Pędzle do cieni możemy bowiem podzielić na dwie główne kategorie, które wybieramy w zależności od przeznaczenia.


Pędzle do makijażu blend it

Pierwszy rodzaj aplikatora, to puszysta i zaokrąglona „kulka”, występująca w kilku rozmiarach. Wiele spośród dostępnych na rynku modeli przybiera także formę kociego języczka, czyli płaskiego, zaokrąglonego i zwężającego się ku dołowi włosia. Oba kształty pędzli do blendowania umożliwiają zarówno nałożenie, jak i roztarcie cieni, co wpływa na rozpłynięcie się granic pomiędzy kolorami.


Pędzle do brwi i pędzle do eyelinera

Drugi typ, to pędzle o niewielkim rozmiarze i krótkim oraz sztywnym włosiu. Ten typ aplikatora dzięki swojemu kształtowi i dużej gęstości umożliwia bardzo precyzyjne, liniowe nałożenie kosmetyku. Właśnie dlatego świetnie sprawdzi się w roli pędzla do eyelinera lub brwi.Autor: Alicja MaderskaPokaż więcej wpisów z Luty 2019

Polecane

Blog pixel