Krem z filtrem do twarzy

( ilość produktów: 13 )

Promienie słoneczne mają pozytywny wpływ na wiele aspektów związanych ze zdrowiem i samopoczuciem człowieka. Niestety słońce to również ryzyko dla naszej skóry, jeżeli nie zostanie ona odpowiednio zabezpieczona przed niebezpiecznym działaniem promieni słonecznych. Krem z filtrem do twarzy to niezbędny kosmetyk przez cały rok. Ochrona skóry przed oparzeniami, podrażnieniami i starzeniem skóry spowodowanym nadmierną ekspozycją na słońce jest jedynym skutecznym działaniem, aby zachować piękną i zdrową cerę.

Dlaczego warto stosować krem z filtrem do twarzy? 

Słońce doceniamy przede wszystkim za wspomaganie wytwarzania witaminy D, niezbędnej do mineralizacji kości, a także za poprawę naszego samopoczucia. Wiele osób z utęsknieniem czeka na sezon letni, aby móc cieszyć się beztroskim czasem spędzanym w promieniach słonecznych i uzyskać upragnioną opaleniznę. Niezależnie od tego jak długo przebywasz na słońcu krem z filtrem do twarzy jest obowiązkowy zarówno latem jak i zimą. Regularnie stosowany dobry krem z filtrem zapewni osłonę i ochronę, niezbędną do zapobiegania szkodliwym skutkom promieniowania UVA i UVB.

Jak dobrać krem z filtrem do twarzy?

Specjaliści z dziedziny dermatologii zalecają stosowanie kremów przeciwsłonecznych, uwzględniając posiadany rodzaj skóry, w celu uzyskania optymalnej pielęgnacji. Krem z filtrem do twarzy należy wybierać kierując się wskaźnikiem ochrony przeciwsłonecznej SPF. Ta sama wartość SPF nie będzie odpowiednią dla opalonej młodej skóry i jasnej skóry dojrzałej. Dlatego tak ważne jest, aby określić typ skóry i jej potrzeby znając reakcję skóry na słońce i cechy charakterystyczne dla danego typu cery.

W przypadku zdrowej i lekko opalonej skóry lub naturalnie ciemniejszej zwykle wystarczający jest krem z filtrem przeciwsłonecznym z SPF 15; w przypadku jasnej karnacji najbardziej wskazany byłby krem z filtrem SPF 30; jeśli skóra jest bardzo jasna i delikatna wskaźnik ochrony powinien wynosić osi SPF 50, podobnie w przypadku delikatnej skóry u dzieci. Dużo zależy również od czasu ekspozycji naszej skóry na słońce. Im wyższy wskaźnik ochrony tym krem z filtrem do twarzy chroni ją dłużej.

W obszernej ofercie kremów masz możliwość wybrać krem do twarzy z filtrem o ulubionej konsystencji, przyjemnym zapachu i w różnych opakowaniach. Nastawiając się na regularne stosowanie, wybierz taki krem, który będzie wygodny i zachęci do systematycznej aplikacji.

Jak stosować krem z filtrem?

Promienie UV oddziałują na skórę w piękne słoneczne, letnie dni, ale również w niepozorne pochmurne i zimne. Chroń skórę swojej twarzy przed fotostarzeniem, podrażnieniami i oparzeniami stosując profesjonalny krem z filtrem bez względu na porę roku.

Krem z filtrem do twarzy jako kosmetyk włączony do codziennej pielęgnacji powinien być zastosowany po porannej higienie twarzy. Jeżeli posiadasz nawilżający krem do twarzy z filtrem SPF nie musisz używać dodatkowego kosmetyku przeciwsłonecznego. Podobnie jeżeli używasz podkładu lub fluidu z filtrem. Jeżeli Twoje kosmetyki nie są wzbogacone o ochronę przeciwsłoneczną, nałóż krem z filtrem zaraz po wchłonięciu kremu nawilżającego, ale przed makijażem.

Podczas plażowania warto sięgnąć po krem z filtrem specjalny do tego celu. Zazwyczaj jest wodoodporny, co pozwala na kąpiele, bez konieczności aplikacji kremu ponownie po każdym wyjściu z wody. Kremy z filtrem do opalania pozostawiają na skórze filtr ochronny, pozwalając na swobodne kąpiele słoneczne. Pamiętaj jednak, aby dokładnie smarować całe ciało i powtarzać tę czynność co kilka godzin. Dokładne wskazania zawarte są zawsze na opakowaniu kosmetyku.

Krem do twarzy z filtrem - na co zwracać uwagę?

Przyzwyczailiśmy się do stosowania kremu z filtrem w sezonie letnim. Niektórzy wręcz sięgają po krem z filtrem jedynie bezpośrednio przed plażowaniem. Wiele osób unika kremów, nie zdając sobie sprawy z ich wagi, co może skutkować bardzo poważnymi konsekwencjami dla zdrowia skóry.

Krem z filtrem do twarzy powinien być stosowany przez cały rok, ponieważ w każdym sezonie wystawiamy swoją skórę na promieniowanie UV. Zimą i jesienią odczuwamy mniejszą konieczność ochrony skóry, ponieważ nie ma upałów, skutecznie przypominających nam jak ważny jest krem z filtrem. Promienie UV są jednak z nami przez cały rok.

Krem do twarzy z filtrem kojarzy się często z tłustym lub oleistym kremem do opalania. Nowoczesne kremy z filtrem wcale nie muszą takie być, szczególnie te do codziennego stosowania. Duża część dobrej jakości kosmetyków nawet niebędących kremami, jak na przykład podkłady czy fluidy zawierają filtry o wyższym lub niższym wskaźniku ochrony. Krem z filtrem do twarzy przeznaczony do codziennej pielęgnacji może posiadać lekką konsystencję o szybkiej wchłanialności i być idealnym kremem pod makijaż. Wystarczy wybrać odpowiedni rodzaj kremu i właściwy skład do jego przeznaczenia.

Nie zapomnij o preferencjach swojej skóry i ewentualnych alergiach. Zawsze zapoznaj się dokładnie ze składem i sprawdź, czy wybrany krem do twarzy z filtrem nie zawiera szkodliwych substancji lub składników, które mogą uczulić Twoją skórę.

Marka
Cena
-
Ilość produktów: 13
Blog pixel