Acetony i zmywacze do hybryd

( ilość produktów: 6 )

W tej kategorii odnajdziesz zarówno zmywacz do paznokci hybrydowych jak i czysty aceton kosmetyczny. Zaproponowane przez nas rozpuszczalniki do hybryd oraz innych utwardzaczy płytki paznokciowej pochodzą z oferty firmy Semilac. Skład jej preparatów jest idealnie dobrany zarówno do żeli oraz lakierów hybrydowych Semilac, jak i akryli oraz kosmetyków innych firm.

Prócz dwóch różnych typów zmywaczy, oferujemy również rozmaite pojemności buteleczek. Dla osób, które wykorzystują rozpuszczalniki jedynie na własny użytek, proponujemy mniejsze objętości, takie jak 50 lub 125 ml. Z kolei jeżeli zmywanie lakieru hybrydowego jest naszą codziennością, warto wziąć pod uwagę półlitrowe oraz litrowe buteleczki.

Czym różni się zmywacz do lakieru hybrydowego od acetonu?

Oba preparaty mają właściwości rozpuszczające, które bez problemu radzą sobie z takimi substancjami, jak rozmaite lakiery, żele czy tłuszcze. Bez mrugnięcia okiem rozpuszczą również tworzywa sztuczne, takie jak akryl, ABS czy Polyflex, z których wykonane są tipsy. Różnica pomiędzy tymi dwoma środkami opiera się jednak na ich składzie.

Zmywacz do hybrydy

W przypadku zmywaczy do hybryd, prócz acetonu znaleźć można dodatkowe substancje, które zabezpieczają nasze paznokcie oraz skórki przed wysuszeniem. Firma Semilac do swoich preparatów dodaje lanolinę,  która w obrębie potraktowanego zmywaczem miejsca, pozostawia cieniutką warstwę okluzyjną. To właśnie ona zabezpiecza skórę oraz płytkę paznokciową przez nadmierną utratą wody, która objawia się zbieleniem i przesuszeniem naskórka. Co ciekawe, lanolina posiada również właściwości regeneracyjne. Łagodzi wszelakie stany zapalne oraz przyspiesza proces gojenia się ran, takich jak niewielkie skaleczenia w obrębie skórek.

Aceton do paznokci hybrydowych

Aceton do hybrydy, to z kolei czysty związek organiczny, bez dodatków zmiękczających czy nawilżających nasze paznokcie oraz skórki. Jego jedyną rolą jest rozpuszczanie różnych związków chemicznych oraz preparatów kosmetycznych, takich jak lakiery hybrydowe, akryle, żele czy tworzywa sztuczne, jak tipsy.

Jak usunąć lakier hybrydowy

Jeżeli nie chcesz zdecydować się na pomoc profesjonalisty, podpowiadamy jak zdjąć hybrydę w sposób bezpieczny, nieuszkadzający płytki paznokciowej.

Usuwanie lakieru hybrydowego nie należy do zadań nader skomplikowanych. Wystarczy wyposażyć się w dobrej jakości zmywacz z acetonem, cleaner, czyli odtłuszczacz oraz takie przybory, jak: patyczek z drzewa różanego/radełko oraz papierowy pilniczek/ kostkę o ziarnistości 240. Dodatkowo niezbędna nam będzie folia aluminiowa i waciki bezpyłowe.

Przed przystąpieniem do „zabiegu” potnij waciki oraz folię aluminiową na niewielkie prostokąty, którymi swobodnie owiniesz opuszki palców. Następnie nasącz gaziki acetonem lub zmywaczem z jego dodatkiem i owiń go wokół paznokcia. W kolejnym kroku nałóż na niego folię aluminiową i dokładnie przywrzyj ją do palca. Ważne jest, aby nie było wyraźnych szczelin, ponieważ w innym wypadku aceton odparuje i wydłuży całą procedurę. Po wykonaniu tej czynności na wszystkich palcach u jednej ręki, odczekujemy minimum 3 min. Długość rozpuszczania hybrydy zależy od jej rodzaju, napigmentowania oraz ilości warstw. Teraz przechodzimy do delikatnego usuwania lakieru hybrydowego z paznokci za pomocą patyczka lub radełka. Pozostałości, które ciężko jest usunąć za pomocą wcześniej wspomnianych narzędzi, możemy opiłować za pomocą delikatnej kostki polerskiej. Po wykonaniu wszystkich czynności przemywamy płytkę odtłuszczaczem i przechodzimy do powtórzenia zabiegu na drugiej dłoni.

Cena
-
Ilość produktów: 6
Blog pixel